Szczecin: młodość wygrała z doświadczeniem

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 26-11-2006, 22:49

Młodość wygrała z doświadczeniem - tak kposeł SLD Jacek Piechota skomentował nieoficjalne wyniki wyborów.

Młodość wygrała z doświadczeniem - tak kandydat Lewicy i Demokratów na prezydenta Szczecina poseł SLD Jacek Piechota skomentował nieoficjalne wyniki wyborów, według których prezydentem miasta został jego rywal Piotr Krzystek (PO).

"Ja zaoferowałem szczecinianom swoje doświadczenie, kontakty, wiedzę, ale mieszkańcy postawili na młodość" - podsumował.

Piechota powiedział, że życzy nowemu prezydentowi "by się sprawdził" na tym stanowisku. "Jeżeli za cztery lata okaże się, że Piotr Krzystek jest dobrym gospodarzem ja powiem mieszkańcom: głosujecie na niego" - dodał. Zadeklarował, że "we wszystkim w czym tylko będzie mógł będzie wspierał" nowego prezydenta.

W wywiadzie dla regionalnej telewizji Piechota powiedział, że "nie obraża się na werdykt mieszkańców" i ma satysfakcje, że mimo niskich notowań lewicy on sam uzyskał lepszy wynik niż te ugrupowania.

W jego przekonaniu jednak tak wysokie poparcie kandydata PO w Szczecinie to m.in. efekt tego, że Platforma jest dziś "na fali, ma swoją markę i poparło ją PiS". Nawiązał w ten sposób do poparcia udzielonego Krzystkowi kilka dni przed druga turą przez zachodniopomorski PiS.

Według nieoficjalnych danych uzyskanych ze 126 na 201 komisji wyborczych w Szczecinie, wybory w tym mieście wygrał kandydat PO Piotr Krzystek uzyskując 64,28 proc. poparcia. Kandydat Lewicy i Demokratów Jacek Piechota dostał 35,71 proc. głosów. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Szczecin: młodość wygrała z doświadczeniem