Szczepionki na grypę jadą do Polski - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-10-2005, 08:25

Szczepionki na grypę mają trafić do hurtowni farmaceutycznych dopiero w przyszłym tygodniu - zapowiada "Rzeczpospolita".

Szczepionki na grypę mają trafić do hurtowni farmaceutycznych dopiero w przyszłym tygodniu - zapowiada "Rzeczpospolita".

Dziś brakuje ich w przychodniach i aptekach. "Proszę się zgłosić na początku listopada" - taką odpowiedź słyszą pacjenci, którzy chcą się zaszczepić na grypę. W tym roku  w ciągu półtora miesiąca zużyto wszystkie zapasy szczepionki, która miała starczyć na jesień i zimę. "Przychodzą do nas ostatnie partie szczepionek zamówionych jeszcze w sierpniu" - mówi dziennikowi Ewa Urbańczyk z Solvay Pharma. "Nie ma żadnej możliwości złożenia dodatkowych zamówień".

Także Glaxo Smith Cline nie sprowadza do Polski dodatkowych partii specyfiku. "Realizujemy zamówienia złożone jeszcze na wiosnę " - mówi Elżbieta Brzozowska z Glaxo.

Dodatkowe szczepionki sprowadzi za to Sanofi Pasteur. "Trafią one do Polski pod koniec października " - zapowiada Aleksandra Kobryń.

Dlaczego zabrakło szczepionek? - pyta gazeta. Firmy farmaceutyczne nie przypuszczały, że będzie nimi tak duże zainteresowanie i nie zrobiły dużych zapasów. "Do tej pory nie wykorzystywaliśmy  zapasów. Nie możemy sprowadzać szczepionek, na które potem nie będzie popytu" - tłumaczy Ewa Ubrańczyk. Dodaje, że w ostatniej chwili szczepieniem swoich funkcjonariuszy zainteresowały się wojsko i policja - pisze "Rzeczpospolita".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane