'Szczęśliwcy" polecą w cenie ekonomicznej klasą biznes liniami Cathay Pacific

opublikowano: 02-01-2019, 10:48

Linie lotnicze Cathay Pacific Airways popełniły błąd, sprzedając bilety pierwszej i biznesowej klasy ze zniżką. Osoby, które zarezerwowały bilety mają szczęście, bo przewoźnik z Hongkongu wziął na siebie winę i zrealizuje usługę w takiej formie, jakby była ona opłacona prawidłowo,

Borykające się z ogromną konkurencją CPA poinformowały na swoich stronach na Twitterze i Facebooku w środę, bez żadnych problemów przewiozą pasażerów, którzy na początku tego tygodnia kupili bilety klasy biznesowej z Wietnamu do Kanady i USA po cenach ekonomicznych. Błąd w cenie pozwolił zarezerwować bilety na lot z Da Nang w Wietnamie do Nowego Jorku w przedniej części samolotu za „zaledwie” 675 USD, co stanowi niewielką część pierwotnej ceny biletu. Oferta dotyczyła przelotów zaplanowanych na sierpień bieżącego roku. Tymczasem normalna cena za bilet klasy biznesowej na lipiec i wrzesień kształtuje się na poziomie około… 16 tys. USD.

Cathai Pacific Airways
Zobacz więcej

Cathai Pacific Airways fot. REUTERS/Bobby Yip/File Photo/Forum

Z kolei bilety na lot z Hanoi do kanadyjskiego Vancouver i z powrotem wycenione zostały na od 1 tys. USD. 

To nie pierwszy taki przypadek w branży. Inne linie lotnicze popełniły podobne błędy cenowe. W 2014 r. pomyłka stała się udziałem Singapore Airlines zaś w zeszłym roku Hong Kong Airlines zmuszone były   honorować bilety klasy biznes omyłkowo sprzedane według stawek dla taryf ekonomicznych. Przewoźnicy nie ujawnili, ile osób kupiło tańsze bilety.

W październiku 2018 r. Cathay Pacific poinformowały, że hakerzy wykradli m.in. numery paszportów, adresy e-mail i dane kart kredytowych ok. 9,4 mln jej pasażerów.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu