Szczypanie w Zelmerze

GRA
21-01-2009, 00:00

Na jutrzejszym posiedzeniu rada nadzorcza Zelmera zajmie się wnioskiem o odwołanie zarządu. Raczej nie przejdzie.

Na jutrzejszym posiedzeniu rada nadzorcza Zelmera zajmie się wnioskiem o odwołanie zarządu. Raczej nie przejdzie.

O odwołanie pięciu członków zarządu producenta małego AGD wystąpił Jerzy Wróbel, który w radzie nadzorczej reprezentuje Sierpień ’80. Nie podał uzasadnienia.

— Chodzi o ostatnie poczynania zarządu. Wyjaśnię to na posiedzeniu rady — mówi Jerzy Wróbel.

Nie zaprzecza jednak, że negatywnie ocenia zeszłoroczną "wpadkę" zarządu związaną z transakcjami walutowymi. Z ich powodu spółka musiała utworzyć rezerwę i obniżyć prognozy na 2008 r. (szacunek EBITDA został obniżony o 20 mln zł, do 54,8 mln zł).

Jego zdania nie podziela jednak Krzysztof Pióro, niezależny nadzorca Zelmera.

— Ten wniosek jest niepoważny i ma raczej charakter propagandowy, a nie konstruktywny. Zagłosuję przeciw. Uważam, że zarząd Zelmera —spółki dużej i trudnej — ma na koncie więcej sukcesów niż porażek — komentuje Krzysztof Pióro.

Sprawę transakcji walutowych uważa za jednorazowy błąd. I niewykluczone, że zarząd za niego zapłaci.

— Naturalną konsekwencją takiego wydarzenia w firmie jest mniejsza skłonność rady nadzorczej do nagradzania zarządu premią za zeszły rok — wyjaśnia Krzysztof Pióro.

Sprawy nie komentuje Jacek Siwicki, przewodniczący rady z ramienia Enterprise Investors, który kontroluje blisko połowę kapitału Zelmera.

— Nie znamy jeszcze ostatecznych wyników spółki w 2008 r., więc za wcześnie jeszcze na ocenę działań zarządu — twierdzi Jacek Siwicki.

W 10-osobowej radzie Zelmera pracownicy mają trzech przedstawicieli. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nie będą głosować solidarnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szczypanie w Zelmerze