Szczypiorniak dla dzieci ze Świętokrzyskiego

04-12-2016, 22:00

Dzięki samorządowemu wsparciu uczniowie podstawówek poprawią kondycję fizyczną i nauczą się rywalizacji.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego (UMWŚ) wspólnie ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli (ŚCDN) stawiają na promocję sportu wśród uczniów klas I-III. W ramach zainicjowanego przez nie programu „Horyzonty aktywności fizycznej — dziecięca piłka ręczna” 103 szkoły podstawowe w regionie otrzymały mobilne zestawy do gry w szczypiorniaka. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 100 tys. zł.

— Chcemy urozmaicić zajęcia wychowania fizycznego na pierwszym etapie edukacji. Wiemy, że jest taka potrzeba — badania przeprowadzone przez kuratorium oświaty pokazują, że jedna trzecia dzieciaków nie chce uczestniczyć w zajęciach z wychowania fizycznego. Dlatego chcemy, by współzawodnictwo, promowanie gier zespołowych — w tym przypadku dziecięcej piłki ręcznej — podniosły atrakcyjność zajęć wychowania fizycznego — informuje Iwona Sinkiewicz-Potaczała, rzecznik prasowy marszałka województwa świętokrzyskiego. Program ma też służyć rozwojowi kompetencji metodycznych nauczycieli WF-u.

Wezmą udział w cyklu szkoleń, które poprowadzą eksperci ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wybór piłki ręcznej na „bohatera” przedsięwzięcia nie jest przypadkowy. Za sprawą Klubu Vive Tauron Kielce dyscyplina ta cieszy się w Świętokrzyskiem ogromną popularnością. Poza tym, zdaniem specjalistów, sport ten ma bardzo pozytywny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka.

— Dlatego program wspierania aktywności najmłodszych zaczynamy właśnie od tej gry. Inicjatywa nawiązuje też do realizowanego wcześniej z klubem Vive projektu „Gramy razem dla Świętokrzyskiego”. Wspólnie ze szkołami i samorządamigramy dalej. Chodzi o to, by nasze dzieci były zdrowe, chętniej udzielały się na szkolnych parkietach i boiskach. Liczymy, że kiedyś wyrosną z nich następcy Karola Bieleckiego czy Sławka Szmala — przekonuje rzecznik prasowa marszałka województwa. Świętokrzyska inicjatywa jest adresowana do szkół miejskich i wiejskich.

— Finał tego przedsięwzięcia przewidujemy w czerwcu 2017 r. Planujemy wówczas Wojewódzki Turniej Dziecięcej Piłki Ręcznej — zapowiedział Jacek Wołowiec, dyrektor ŚCDN, podczas konferencji informacyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Szczypiorniak dla dzieci ze Świętokrzyskiego