Szef Apple zarobił łącznie około 102 mln USD

opublikowano: 28-12-2017, 09:30

Tim Cook, dyrektor generalny koncernu Apple będzie osobiście zadowolony z tej informacji. Jego premia za rok fiskalny 2017 wzrosła aż o 74 proc., na co wpływ miały lepsze wyniki zarządzanej przez niego spółki. Producent iPhone'ów odnotował bowiem wyższe przychody i zysk netto, po tym jak rok wcześniej doszło do nieoczekiwanej zadyszki, donosi Bloomberg.

Premia  Cook'a za rok obrachunkowy firmy zakończony 30 września w ujęciu kwotowym wyniosła 9,33 mln USD. 

Zobacz więcej

Tim Cook, szef Apple

Bloomberg

Szef technologicznego giganta z kalifornijskiego Cupertino otrzymał także 3,06 mln USD wynagrodzenia podstawowego i wcześniej już ujawnioną nagrodę kapitałową w wysokości 89,2 mln USD, co w efekcie zaowocowało łączną wpłatą na konto Cook’a w kwocie około 102 mln USD.

Z kolei pięciu jego najlepszych podwładnych otrzymało premie w wysokości 3,11 mln USD każdy. Tym samym każda z tych osób wzbogaciła się w minionym roku finansowym (wliczając wynagrodzenie, premie i nagrody w postaci akcji spółki) kwotą około 24,2 mln USD.

Apple zwiększyło udział akcji w swoich nagrodach kapitałowych, co zwiększa potencjalne przyszłe zyski dla kadry kierowniczej, jeśli firma wyprzedzi swoich konkurentów z indeksu S&P500. Historia sugeruje, że może to być dla nich naprawdę doskonała okazja.

Akcje Apple w roku finansowym 2017 osiągnęły 39 proc. stopę zwrotu, ponad dwukrotnie większą niż indeks S&P500.  

Firma wydała ponad 224 tys. USD na zapewnienie bezpieczeństwa osobistego prezesa spółki. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu