Szef ASML: niektórzy kupują pralki dla znajdujących się w nich chipów

opublikowano: 21-04-2022, 07:52

Peter Wennink, szef ASML Holding powiedział, że duży konglomerat przemysłowy w pogoni za chipami kupował pralki, aby wymontować znajdujące się w nich półprzewodniki w celu zamontowania we własnych systemach, informuje Bloomberg.

Wennink nie ujawnił nazwy firmy, która posunęła się do tak desperackich działań. Powiedział jedynie, że dowiedział się o tym w ubiegłym tygodniu, co pokazuje iż brak chipów wciąż się utrzymuje i będzie odczuwalny w niedalekiej przyszłości, przynajmniej w niektórych branżach.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- Popyt, który obecnie widzimy pochodzi z wielu miejsc – powiedział Wennink, sugerując iż wiąże się to z rozwojem Internetu Rzeczy. – Jest bardzo szeroki. Zbyt nisko oszacowaliśmy szerokość tego popytu. Myślę, że to się długo nie skończy – dodał.

ASML Holding to spółka dostarczająca urządzenia stosowane w produkcji chipów.

Firma analityczna Susquehanna Financial Group poinformowała, że w marcu okres oczekiwania na dostawę chipów wzrósł lekko i wynosił średnio 26,6 tygodni, m.in. z powodu lockdownów w Chinach oraz trzęsienia ziemi w Japonii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane