Czytasz dzięki

Szef sieci Best Buy ostrzega przed skutkami wojny handlowej

opublikowano: 23-05-2019, 20:25

Dyrektor generalny Best Buy ostrzegł w czwartek, że podwyżki cen związane z kolejnymi prawdopodobnymi cłami karnymi na przywóz towarów z Chin będą odczuwane przez wszystkich amerykańskich konsumentów, donosi Reuters.

Wpływ taryf na poziomie 25 proc. spowoduje wzrost cen i będzie odczuwalny przez wszystkich kupujących w USA – stwierdził Hubert Joly, kierujący jedną z największych sieci handlowych w Stanach Zjednoczonych. Dodał, że przedwczesne byłoby spekulowanie na temat wpływu dalszych taryf.

Prezydent USA Donald Trump w maju podniósł cła na przywóz towarów i produktów z Chin o wartości 200 mld USD z 10 do 25 proc. i oczekuje się, że wprowadzi kolejną rundę taryf, które wpłyną na dobra konsumpcyjne, od telefonów komórkowych i laptopów po obuwie.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane