Szef BGK odchodzi

BG
19-08-2016, 07:03

Mirosław Panek, pełniący obowiązki prezesa BGK został właśnie nominowany na  przedstawiciela Polski w Międzynarodowym Funduszu Walutowym – wynika z informacji "PB". W piątek po południu potwierdził je resort finansów.

Mirosław Panek
Zobacz więcej

Mirosław Panek

Małgorzata Pstrągowska

Nowy szef państwowego banku rozwoju trafił tam na początku marca z rekomendacji ministra finansów Pawła Szałamachy. Szef resortu finansów nominuje też naszego przedstawiciela w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (MFW). Od roku w Waszyngtonie reprezentuje nasze interesy Ludwik Kotecki, były główny ekonomista fiskusa i wiceminister finansów. Teraz Paweł Szałamacha postanowił go odwołać.

- Wczoraj minister finansów poinformował, że nominuje na to stanowisko Mirosława Panka. Pismo tej treści zostało wysłane do ministra finansów Szwajcarii – mówi nasz informator w resorcie finansów. Z Ludwikiem Koteckim nie udało nam się skontaktować.

Na mocy porozumień z Helwetami z 2012 r. w listopadzie to my obejmujemy prestiżowe stanowisko jakim jest przewodnictwo konstytuanty w funduszu. Oprócz Polski i Szwajcarii są w niej jeszcze: Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Serbia, Turkmenistan, Tadżykistan. Do tej pory Polak był zastępcą Szwajcara, teraz role się odwracają.

Mirosław Panek długo miejsca w BGK nie zagrzał, nie zdążył nawet dostać zgody KNF na objęcie funkcji szefa banku. Jest doktorem astrofizyki, ale większość kariery zawodowej związany był z  instytucjami zarządzającymi aktywami na rynku kapitałowym. Posiada licencje: maklera papierów wartościowych, doradcy inwestycyjnego oraz tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Przez wiele lat sprawował nadzór korporacyjny w zakresie finansów w spółkach z różnych sektorów gospodarki.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Szef BGK odchodzi