Czytasz dzięki

Szef BlackRock: już nigdy wszyscy pracownicy nie powrócą do biura

Tadeusz Stasiuk, CNBC
opublikowano: 17-09-2020, 20:51

Zdaniem Larry Finka, szefa funduszu BlackRock, nigdy już wszyscy pracownicy nie powrócą do pracy w biurze. Twierdzi, że po pandemii koronawirusa mamy do czynienia z nowym paradygmatem odnośnie pracy,.

Dyrektor generalny największego na świecie funduszu zarządzającego aktywami (portfel wyceniany jest na ponad 7,4 bln USD) stwierdził, że liczy co najwyżej na 60-70 proc., a być może w grę wchodzić będzie rotacja personelu.

Zobacz więcej

Laurence Larry Fink

Bloomberg

Nie wierzę, że już kiedykolwiek będziemy mieli pełną kadrę na stanowiskach. To będzie nowy paradygmat – powiedział Fink. Dodał, że wymuszona przez pandemię praca zdalna i uświadomienie sobie, ze możemy pracować z domu jest „jednym z wielkich odkryć humanistycznych”.

Fink podkreślił jednak, że jest wiele zadań, pracy, które lepiej wykonuje się w biurze.

W zeszłym tygodniu około 30 proc. kierownictwa firmy wróciło do biura. Sam Fink powiedział, że od przyszłego tygodnia będzie regularnie wracał do biura - „co najmniej trzy dni w tygodniu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane