PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Szef brytyjskiego nadzoru finansowego skrytykował Kim Kardashian

opublikowano: 06-09-2021, 21:44

Szef FCA Charles Randell powiedział podczas sympozjum w Cambridge poświęconemu przestępczości gospodarczej, że amerykańska celebrytka publikując reklamę budzącej wątpliwości kryptowaluty dokonała „finansowej promocji przed największą publicznością w historii”, donosi BBC.

Kim Kardashian na swoim profilu na Instagramie „nakłaniała 250 mln obserwujących do spekulowania na kryptowalucie” promując Ethereum Max, stwierdził Randell. Szef FCA zauważył, że ten spekulacyjny token został stworzony zaledwie miesiąc wcześniej przez nieznanych deweloperów. Podkreślił, że nie jest w stanie stwierdzić, czy promowany przez Kardashian Ethereum Max, którego nie należy mylić ze znanym od dawna Ethereum, to oszustwo.

Kim Kardashian, fot. Bloomberg
Kim Kardashian, fot. Bloomberg

Randell zauważył, że wszelcy tzw. influencerzy promujący kryptowaluty uczestniczą w kreowaniu „złudzenia szybkiego wzbogacenia”.

- Rutynowo są opłacani przez oszustów, aby pomagali im promować i wciskać nowe tokeny na fali czystej spekulacji. Niektórzy influencerzy promują tokeny, które, jak się okazuje, nigdy nie istniały – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane