Szef eurogrupy: budżet Włoch powinien być wiarygodny

opublikowano: 06-11-2018, 14:30

Rząd Włoch powinien zaprezentować budżet, który będzie zawierał wiarygodne perspektywy tego jak kraj poradzi sobie z problemem wysokiego zadłużenia, powiedział szef eurogrupy i minister finansów Portugalii Mario Centeno.

- Potrzebujemy wiarygodności w liczbach, potrzebujemy wiarygodności w strategii. Potrzebujemy wiarygodności co do przyszłości – powiedział Centeno, który jest przewodniczącym grupy ministrów finansów państw eurolandu. – Rząd Włoch twierdzi, że zapewni znaczący spadek wskaźnika długu do PKB w nadchodzących latach – dodał.

Komisja Europejska odrzuciła projekt budżetu Włoch na 2019 roku z powodu zbyt wysokiego deficytu, który w jej ocenie powodować będzie wzrost długu kraju, sięgającego obecnie 130 proc. PKB. Rząd Włoch ma czas do 13 listopada na przedstawienie zmienionego projektu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu