Szef Facebooka planuje urlop ojcowski

ŁO
opublikowano: 22-08-2017, 10:32
aktualizacja: 22-08-2017, 11:27

Mark Zuckerberg oczekuje narodzin swojej drugiej córki, więc ogłosił swoje plany urlopowe.

Urlop ojcowski współzałożyciela i prezesa takiej spółki, jak Facebook nie jest prywatną sprawą samego zainteresowanego. Zuckerberg poinformował więc o swoich planach na samym portalu społecznościowym. To informacja dla fanów i inwestorów.  

Priscilla Chan i Mark Zuckerberg
Zobacz więcej

Priscilla Chan i Mark Zuckerberg Bloomberg

Prezes najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie zapowiedział, że weźmie dwa miesiące urlopu rodzicielskiego, ale skorzysta z niego w dwóch turach. Pierwszy miesiąc wykorzysta po narodzinach drugiej córki, a drugi w grudniu. Zuckerberg tyle samo wolnego wziął przy okazji narodzin swojej pierwszej córki.  

Miliarder przypomina, że Facebook oferuje pracownikom cztery miesiące urlopu rodzicielskiego.

- Posiadanie dzieci zmienia twój sposób myślenia o świecie w całkiem dramatyczny sposób – przyznał Zuckerberg podczas wystąpienia skierowanego do studentów, transmitowanego przez Facebook Live w marcu tego roku.   

- Kiedyś miałem spotkania, które trwały do późna. Teraz muszę mieć pewność, że trzy razy w tygodniu będę na czas w domu aby wykąpać Maximę – powiedział szef Facebooka. 

Facebook ma już ponad 2 mld aktywnych użytkowników miesięcznie. Portal zatrudnia na całym świecie 20,6 tys. pracowników i ma kilkadziesiąt biur, w tym w Warszawie. Spółka wyceniana jest na giełdzie na prawie 500 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Szef Facebooka planuje urlop ojcowski