Szef Fed nie zrezygnuje ze stanowiska

opublikowano: 04-01-2019, 17:52

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, stwierdził, że nie zrezygnuje ze stanowiska, jeśli poprosi o to prezydent Donald Trump.

"Nie", odpowiedział Powell, na zadane przez moderatora pytanie podczas dorocznego spotkania Amerykańskiego Stowarzyszenia Gospodarczego. 

Jerome Powell
Zobacz więcej

Jerome Powell fot. Bloomberg

Powell powiedział również, że nie otrzymał żadnej bezpośredniej korespondencji ze strony Białego Domu ws. polityki stóp banku centralnego i nie zaplanowano żadnego spotkania z Trumpem.

Nie wykluczył jednak takieo spotkania. 

Zdarzają się spotkania prezydentów z przewodniczącymi Fed, to naturalne - powiedział Powell, gdy spytano go, czy spotka się z prezydentem.

Co prawda sam Trump mianował Powella na stanowisko szefa amerykańskiego banku centralnego, ale stał się od pewnego czasu jego krytykiem. W październiku Trump powiedział, że Fed "idzie w szaleństwo", ponieważ kontynuuje zacieśnianie polityki pieniężnej. 

Fed podniósł stopy cztery razy w 2018 roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu