Szef Fed w Atlancie: „rozsądne” redukować zakupy obligacji od października

opublikowano: 27-08-2021, 12:49

Raphael Bostic, szef Fed w Atlancie uważa, że jeśli nadal będzie poprawa na rynku pracy, „rozsądnie” byłoby rozpocząć redukcję zakupów obligacji przez bank centralny od października, informuje Reuters.

Fed obecnie kupuje obligacje za 120 mld USD miesięcznie w ramach programu wsparcia gospodarki podczas kryzysu spowodowanego przez pandemię. Rośnie oczekiwanie, że w związku z poprawą sytuacji gospodarczej w najbliższych miesiącach zacznie redukować zakupy.

Raphael Bostic, fot. Bloomberg
Raphael Bostic, fot. Bloomberg

- Byłbym zadowolony gdyby to się zaczęło w październiku – powiedział Reutersowi Bostic zastrzegając, że warunkiem jest dodanie w sierpniu przez gospodarkę około miliona miejsc pracy jak w poprzednich dwóch miesiącach.

Szef Fed w Atlancie powiedział, że kiedy redukcja się rozpocznie, chciałby zakończenia zakupów obligacji „tak szybko jak to możliwe”, najlepiej do końca pierwszego kwartału 2022 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane