Szef Fed w Dallas obniżył prognozę wzrostu USA

opublikowano: 09-09-2021, 07:32

Szef Fed w Dallas Robert Kaplan oczekuje niższego tempa tegorocznego wzrostu gospodarczego USA, ale mimo to opowiada się za rozpoczęciem redukcji zakupów obligacji przez Fed, informuje Reuters.

- Strach przed zakażeniem wywiera wpływ – powiedział Kaplan nawiązując do rosnącej w USA liczby przypadków zakażenia wariantem delta koronawirusa.

Robert Kaplan, fot. Bloomberg
Robert Kaplan, fot. Bloomberg

Szef Fed w Dallas przewiduje wolniejsze tempo zatrudniania we wrześniu i osłabienie popytu w całym trzecim kwartale. Podkreśla jednocześnie, że nie spodziewa się, aby ta sytuacja utrzymała się przez dłuższy czas. Zdecydował się jednak obniżyć prognozę tegorocznego tempa wzrostu gospodarczego w USA z 6,5 proc. do 6,0 proc. Zaznaczył, że mimo to nadal opowiada się za rozpoczęciem jeszcze w tym roku redukcji zakupów obligacji przez Fed, wynoszących obecnie 120 mld USD miesięcznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane