Szef Fed w St. Louis prognozuje „boom” gospodarczy w USA jesienią tego roku

opublikowano: 25-03-2020, 16:03

James Bullard, szef Fed w St. Louis uważa, że amerykańska gospodarka może jesienią mocno odbić w górę po zapaści spowodowanej przez epidemię koronawirusa.

Zobacz więcej

James Bullard, fot. Bloomberg

Podczas środowej telekonferencji Bullard powiedział, że amerykańska gospodarka doświadczy „bezprecedensowego” osłabienia w drugim kwartale po tym jak nastąpi jej „zamknięcie” w związku z potrzebą chronienia zdrowia Amerykanów. Szef Fed w St. Louis przekonywał, że do lipca będzie trwał okres przejściowy, podczas którego niektóre biznesy ponownie się otworzą, a inne nadal będą zamknięte. Bullard jest przekonany, że do października firmy wznowią projekty opóźnione od wiosny, co spowoduje „boom”, który będzie trwał jeszcze w 2021 roku. Szef Fed w St. Louis porównał amerykańską gospodarkę do auta przejeżdżającego przez obszar budowy. Musi ono meandrować, co ogranicza jego prędkość choć z jego silnikiem nie dzieje się nic złego, powiedział Bullard. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA