Szef fintechu: egipski funt bardziej użyteczny niż kryptowaluty

opublikowano: 04-06-2018, 14:08
aktualizacja: 04-06-2018, 14:09

Kristo Kaarmann, szef estońskiego fintechu TransferWise uważa, że kryptowaluty nie nadają się jeszcze do szerokiego wykorzystania.

Kaarmann, współzałożyciel działającego od 2011 roku TransferWise uważa kryptowaluty za interesujące, ale podkreśla, że ich stosowanie wciąż jest dość ograniczone.

Kryptowaluty
Zobacz więcej

Kryptowaluty fot. Bloomberg

- Byłoby super ekscytujące gdyby świat zdecydował, że wszyscy będziemy ich używać płacąc za domy, samochody i kanapki – powiedział Kaarmann w CNBC. – Ale ostatnia waluta, którą uruchomiliśmy w naszym serwisie jest funt egipski i w rzeczywistości można z nim zrobić dużo więcej niż z którąś z tych kryptowalut – dodał.

Pośredniczący w transferze pieniędzy TransferWise ma ok. 3 mln użytkowników, którzy każdego miesiąca przesyłają ok. 2 mld EUR. W ubiegłym roku po raz pierwszy miał roczny zysk operacyjny. Kaarmann prognozuje, że spółka powtórzy to w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Szef fintechu: egipski funt bardziej użyteczny niż kryptowaluty