Szef giełdy w Bukareszcie namawia do naśladowania Polski

opublikowano: 19-01-2017, 11:26

Lucian Anghel, prezydent giełdy w Bukareszcie przekonuje, że Rumunia potrzebuje funduszu inwestycyjnego stworzonego na wzrósł Polskiego Funduszu Rozwoju.

Podczas forum gospodarczego Europy Centralnej w Austrii Angel przekonywał, że polski model powinien być przykładem dla Rumunii, bo pozwala inwestować w gospodarkę, ale wydatki nie wpływają na wielkość deficytu budżetowego. Podkreślał, że po latach rozmów w tej sprawie Rumunia ma szansę na stworzenie własnego funduszu.  '

Partia Socjaldemokratyczna, która wygrała wybory parlamentarne w grudniu, obiecywała stworzenie funduszu inwestycyjnego Rumunii, który będzie zarządzał wszystkim pakietami państwa w spółkach. Mają one generować przychody z dywidend i sprzedaży mniejszościowych pakietów akcji, a następnie inwestować pieniądze w duże projekty infrastrukturalne. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, romania-insider.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu