Szef Goldman Sachs popiera kandydaturę Cohna na szefa Fed

opublikowano: 06-09-2017, 21:11

Lloyd Blankfein, który przez ponad dziesięć lat był szefem Gary Cohna w Goldman Sachs Group Inc., poparł kwalifikacje swojego byłego zastępcy do kierowania Rezerwą Federalną (Fed), donosi Bloomberg.

Gary jest bardzo, bardzo zdolny - powiedział Blankfein w wywiadzie w ramach konferencji zorganizowanej przez niemiecką gazetę Handelsblatt. 

Gary Cohn
fot. Bloomberg

Nie ma nikogo, kto ma lepsze wyczucie rynków lub konsekwencji wpływu podejmowanych decyzji na zachowania ludzi, którzy działają i kierują się siłami rynkowymi. Nikt nie jest doskonały, ale on jest najlepszy z tych których znam – dodaje szef Goldman Sachs Group.

Donald Trump informował w lipcu, że rozważa Cohna, obecnie swojego głównego doradcę ekonomicznego, jako kandydata na stanowisko prezesa Fed po zakończeniu kadencji przez Janet Yellen. 

Cohn odbiega od ostatnich liderów banku centralnego, ponieważ nie jest „wyszkolonym” ekonomistą.

On nie jest akademikiem. Nie wiem, czy czyta dużo dokumentów politycznych, nie mówiąc już o ich pisaniu – ocenia Blankfein. Dodaje, że Cohn jako szef Rezerwy Federalnej byłby znacznie mniej teoretyczny, bardziej praktyczny. 

Yellen i Cohn są uważani przez wielu ekonomistów za głównych kandydatów do fotela szefa Fed.

Yellen wykonała dobrą robotę. Jeśli Gary dostanie pracę, myślę, że poprowadzi ją w innej formie, ale też będzie to świetna robota – uważa Blankfein. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane