Szef IATA: Boeing 737 MAX uziemiony do sierpnia

opublikowano: 29-05-2019, 16:53

Alexandre de Juniac, dyrektor generalny IATA nie uważa za prawdopodobne, aby Boeing 737 MAX wrócił do służby przed sierpniem, donosi Reuters.

Boeing 737 MAX został uziemiony w marcu po dwóch katastrofach maszyn tego typu w okresie pięciu miesięcy. Zginęło w nich 346 osób.

- Nie oczekujemy powrotu do służby przed upływem 10-12 tygodni. Ale nie jest to w naszych rękach, ale w rękach regulatorów – powiedział szef Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA).

Za 5-7 tygodni IATA chce zorganizować szczyt, podczas którego linie lotnicze, regulatorzy i Boeing omówią warunki powrotu samolotu 737 MAX do służby. 

De Juniac zwrócił uwagę, że branża przewozów lotniczych miała trudne sześć miesięcy jeśli chodzi o koszy paliwa, pracy i infrastruktury i dodatkowo ostatnio z powodu uziemienia Boeingów 737 MAX.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA