Szef komisji finansów zlecił ekspertyzę w sprawie autopoprawki budżetu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-01-2006, 19:27

Przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych Wojciech Jasiński (PiS) poinformował w środę PAP, że zlecił sporządzenie ekspertyzy prawnej, z którą chce się zapoznać przed zwołaniem posiedzenia komisji w sprawie rządowej autopoprawki do projektu budżetu na 2006 r.

Przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych Wojciech Jasiński (PiS) poinformował w środę PAP, że zlecił sporządzenie ekspertyzy prawnej, z którą chce się zapoznać przed zwołaniem posiedzenia komisji w sprawie rządowej autopoprawki do projektu budżetu na 2006 r.

"Chcę mieć pewność, że wszystko jest w porządku pod względem formalnym. To nie jest zwykła autopoprawka. Trzeba dokładnie wiedzieć, czy to nie powinno być (ponownie - PAP) pierwsze czytanie projektu" - powiedział. "Chcę się jutro zapoznać z ekspertyzą na ten temat" - dodał.

Sejm przeprowadził pierwsze czytanie projektu budżetu na 2006 r. 7 grudnia ub.r.

Jasiński powiedział, że zlecił odpowiednią ekspertyzę jednemu z profesorów prawa, nie podając nazwiska. Wynik ekspertyzy ma być znany w czwartek. Wtedy też zostanie podany termin, w jakim Komisja Finansów zajmie się autopoprawką.

Rząd przyjął w środę drugą autopoprawkę do projektu budżetu na 2006 r., w której wskazał źródła sfinansowania 1,3 mld zł wydatków socjalnych, uchwalonych niedawno przez Sejm. Autopoprawka zakłada zwiększenie dochodów budżetu państwa o 553,4 mln zł i zmniejszenie wydatków o 746,6 mln zł. Pierwszą autopoprawkę, ograniczającą deficyt budżetowy do 30,6 mld zł, rząd Kazimierza Marcinkiewicz zgłosił 31 listopada ub.r.

Na piątek, 13 stycznia, zaplanowano drugie czytanie projektu budżetu w Sejmie. Wciąż nie jest jednak znany termin głosowania nad budżetem. PiS chce, aby było to 24 stycznia. Konstytucyjny termin uchwalenia budżetu upływa 19 lutego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane