Szef Łukoilu niechętny redukcji wydobycia przez Rosję

opublikowano: 03-12-2019, 11:36

Wagit Alekpierow, szef Łukoilu nie uważa za dobry pomysł mocniej redukować globalną produkcję ropy zimą, szczególnie w Rosji, pisze Reuters.

Wypowiedź Alekpierowa została opublikowana kilka dni przed spotkaniem OPEC i jego sojuszników w Wiedniu, na którym mają być dyskutowane dalsze wspólne działania na globalnym rynku ropy. Analizowana będzie konieczność dalszego ograniczenia podaży surowca.

Szef drugiego rosyjskiego producenta ropy zwrócił uwagę, że z powodu zimowych warunków Rosja byłaby w stanie przywrócić wydobycie z dobrowolnie zamkniętych szybów dopiero za sześć miesięcy. Alekpierow podkreślił, że obecny kurs 63-64 USD za baryłkę ropy jest odpowiedni zarówno dla producentów jak i konsumentów. Wyraził także nadzieję, że OPEC i jego sojusznicy będą rozmawiać ponownie w marcu, zanim wygaśnie obecnie obowiązujące porozumienie w sprawie redukcji podaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy