Szef MSZ spotka się z sekretarzem generalnym NATO

  • DI
opublikowano: 20-01-2018, 12:04
aktualizacja: 20-01-2018, 12:05

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w poniedziałek spotka się w Brukseli z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Tematem rozmowy mają być kwestie bieżące działalności sojuszu - poinformował w sobotę resort spraw zagranicznych.

Szef polskiej dyplomacji w poniedziałek, po raz pierwszy, jako szef polskiej dyplomacji, weźmie udział w Brukseli w posiedzeniu Rady do Spraw Zagranicznych (FAC).

Oprócz udziału w posiedzeniu FAC, minister ma spotkać się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, z którym omówi - jak poinformował resort - "najważniejsze kwestie dotyczące bieżących prac w ramach Sojuszu".

Głównymi tematami rozmów w FAC mają być kwestie nowego porozumienia regulującego stosunki UE z krajami Afryki, Karaibów i Pacyfiku – aktualne obowiązujące (z Cotonou) zawarto w 2000 r. na okres 20 lat, a także sytuacja polityczna w Libii, w tym możliwe działania UE na rzecz zwalczania nielegalnej imigracji oraz proces pokojowy na Bliskim Wschodzie.

Przewidziane jest także spotkanie z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem i dyskusja na temat perspektyw wznowienia rozmów izraelsko-palestyńskich w ramach bliskowschodniego procesu pokojowego.

W niedzielę szef polskiej dyplomacji spotka się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu