Szef Polskiej Organizacji Turystycznej zdymisjonowany

PAP
opublikowano: 30-08-2017, 14:02
aktualizacja: 30-08-2017, 14:04

W środę minister sportu i turystyki Witold Bańka poinformował naTwitterze, że zdymisjonował szefa Polskiej Organizacji Turystycznej Marka Olszewskiego w związku z jego "skandaliczną wypowiedzią" w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

W środę "Gazeta Wyborcza" opublikowała artykuł, w którym szef POT tłumaczył, dlaczego z programów wizyt promujących Polskę wykreślono Auschwitz oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.

"Auschwitz to nie produkt turystyczny lecz miejsce martyrologii, zadumy i przemyśleń, a my zajmujemy się promocją Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie. Poza tym chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze, pokazać nasz wielki wkład w rozwój Europy. Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów" - wyjaśnił Olszewski.

"To polskie, nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała. W latach 30. z Niemiec wielu Żydów emigrowało. W Polsce pod okupacją niemiecką nie był takiej możliwości" - dodał.

"W związku ze skandaliczną wypowiedzią prezesa POT Marka Olszewskiego podjąłem decyzję o jego natychmiastowej dymisji" - napisał w środę na Twitterze minister sportu i turystyki Witold Bańka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu