Czytasz dzięki

Szef resortu skarbu wierzy w powodzenie oferty PGNiG

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-08-2005, 13:28

Minister Skarbu Państwa Jacek Socha uważa, że publiczna oferta akcji PGNiG zakończy się powodzeniem, a wysoki przedział cenowy tłumaczy dobrą kondycją spółki i korzystną koniunkturą rynkową.

Minister Skarbu Państwa Jacek Socha uważa, że publiczna oferta akcji PGNiG zakończy się powodzeniem, a wysoki przedział cenowy tłumaczy dobrą kondycją spółki i korzystną koniunkturą rynkową.

    "Oferta PGNiG wydaje się atrakcyjna. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zainteresowanie było duże. Wycena PGNiG wynika m.in. z tego, że PGNiG zakończył restrukturyzację, z dobrej koniunktury na rynku oraz wysokich cen gazu" - powiedział PAP minister Socha.

    Socha nie chciał jednak powiedzieć, czy w przypadku PGNiG można spodziewać się tak wysokiej - ponad 90-proc. redukcji - jak w przypadku innych wcześniejszych ofert spółek Skarbu Państwa. Zdaniem analityków przedział cenowy akcji PGNiG ustalony na 2,46-2,98 zł jest wysoki w stosunku do szacownych przez zarząd wpływów z emisji, ale mimo wszystko oferta będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem.

    Ustalony przedział oznacza, że spółka chce uzyskać z publicznej emisji 900 mln akcji 2,214 mld do 2,646 mld zł. Wcześniej zarząd deklarował, że chce mieć co najmniej 1,5 mld zł środków z emisji.

    Zapisy na akcje spółki i budowa księgi popytu rozpoczynają się w czwartek 1 września. Cena emisyjna zostanie podana do wiadomości 13 września. Spółka ma zadebiutować na giełdzie 23 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane