Szef Scottish Power: kolejnych 20 brytyjskich dostawców energii może upaść w listopadzie

opublikowano: 21-10-2021, 13:26

Keith Anderson, prezes Scottish Power ostrzegł, że z powodu rekordowej ceny gazu kolejnych 20 brytyjskich dostawców może wypaść z rynku w następnym miesiącu, informuje The Independent.

Anderson powiedział, że sytuacja finansowa dostawców energii jest obecnie tak trudna, iż można oczekiwać iż obecny kryzys przetrwa tylko 5-6 spółek. Wezwał władze do zniesienia ograniczenia wzrostu cen energii dla klientów detalicznych, które jego zdaniem pociągnęło na dno już wielu brytyjskich dostawców. Opowiedział się także za wprowadzeniem specjalnych, ochronnych taryf dla najsłabszych klientów.

- Tylko oni w rzeczywistości najbardziej potrzebują wsparcia finansowego. Ci z nas, których na to stać, powinniśmy płacić trochę więcej, bo należałoby ponosić rzeczywisty koszt gazu, który jest do nas dostarczany i z którego korzystamy – powiedział Anderson.

Fot. Steve Buissinne/Pixabay
Fot. Steve Buissinne/Pixabay

Od sierpnia z powodu gwałtownego wzrostu ceny gazu upadło w Wielkiej Brytanii już 14 dostawców energii, choć niektórzy twierdzą, że więcej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane