Szef TVP2 zapowiada zmiany na antenie stacji

opublikowano: 04-01-2007, 15:26

Dążenie do jednego, głównego wydania "Panoramy" o godz. 18.45 oraz "odmłodzenie" widowni zapowiada dyrektor TVP2 Wojciech Pawlak. Na antenie pojawić ma się kilka nowych programów, zaś na jesień "Dwójka" przygotowuje dwa nowe seriale.

Dążenie do jednego, głównego wydania "Panoramy" o godz. 18.45 oraz "odmłodzenie" widowni zapowiada dyrektor TVP2 Wojciech Pawlak. Na antenie pojawić ma się kilka nowych programów, zaś na jesień "Dwójka" przygotowuje dwa nowe seriale.

W czwartek na spotkaniu z dziennikarzami, szef TVP2, który pełni tę funkcję od jesieni 2006 r., przedstawił plany na najbliższy rok.

Podkreślił, że w TVP2, która jest stacją serialowo-rozrywkową, jest obecnie zbyt dużo programów informacyjnych, przez co "marka jest zakłócona wewnętrznie". Przypomniał, że w połowie roku TVP3 ma zostać przekształcona w TVP Info i wówczas - jego zdaniem - nie będzie powodu, aby w TVP2 była tak duża liczba programów informacyjnych.

Według Pawlaka, na antenie powinno być tylko jedno główne wydanie "Panoramy" o godz. 18.45, a informacyjne programy lokalne powinny zostać ograniczone.

"Jeżeli +Panorama+ o godz. 18.45 będzie w stanie konkurować z +Wydarzeniami+ (Polsat) oraz +Faktami+ (TVN), wówczas nie widzę powodu utrzymywania +Panoramy+ o godz. 22" - stwierdził Pawlak. Zaznaczył jednak, że takie decyzje należą do zarządu TVP.

Dyrektor stacji zapowiedział ponadto wzmocnienie oglądalności pasma w godz. 17-20, budowę pasma serialowego o godz. 18.15 w tygodniu oraz pasma serialu sensacyjnego w niedzielę o godz. 20.00, efektywne wprowadzanie nowości programowych i wzmocnienie pasma filmowego. Z anteny zniknąć mają zapowiedzi programów przez prezenterki w studio; zastąpią je zwiastuny programów, co ma zdynamizować antenę.

Na antenie w styczniu i lutym pojawią się nowe programy, jak "MC2 Wehikuł czasu Manna i Materny", "Zakręcony Tydzień" - prowadzony przez Wojciecha Jagielskiego, "WC-Boso przez świat" - Wojciecha Cejrowskiego, "Grzechy Polskie" oraz "Korespondent".

W najbliższą sobotę od godz. 8.50 obejrzeć będzie można także nowy program "Śniadanie z Dwójką" prowadzony przez Alicję Resich- Modlińską, Beatę Sadowską oraz Monikę Richardson. "Zależy nam na przejęciu części widzów +Dzień dobry TVN+, czyli ludzi młodszych z większych miast, przy zachowaniu dotychczasowej widowni, czyli głównie kobiet w średnim wieku" - zaznaczyła Resich-Modlińska. Dodała, że w programie pojawiać się będzie kilka tematów, felietony filmowe, zaś główną jego wartością będą goście.

Stacja przygotowuje na jesień dwa nowe seriale. "Jeden z nich będzie obyczajowy, grany kilka razy w tygodniu, skierowany do młodszej widowni" - powiedział Pawlak.

Poinformował też, że na antenie nie zobaczymy już kolejnych edycji programów "Dubidu" oraz "Supertalent".

Szef TVP2 zapowiedział "większą autonomię anteny". "To my uznajemy, co jest ważne i jaki program nagrywamy" - podkreślił. "Transmisja jakiegoś koncertu, ponieważ występuje tam dany polityk - to nie mieści się w moim kanonie" - dodał.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane