Szef Twittera spędzi pół roku w Afryce

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 12-12-2019, 12:40

Jack Dorsey poleciał do Afryki, żeby poznać tamtejsze start-upy. Zachwycił się kontynentem i planuje powrót w przyszłym roku.

Prezes i jeden z założycieli serwisu społecznościowego Twitter poświęcił większość listopada na spotkaniach z twórcami afrykańskich start-upów i ludźmi z branży technologicznej w RPA, Etiopii, Nigerii i Ghanie. Zapowiedział, że w przyszłym roku chce spędzić na kontynencie od trzech do sześciu miesięcy.  

Zobacz więcej

Jack Dorsey prezes Twittera

Reuters/Forum

- Afryka jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów pod względem przyjmowania technologii dzięki młodej populacji i rozwijającej się klasie średniej - zauważa agencja Bloomberg.  

Z raportu firmy venture capital Partech Partners wynika, że finansowanie afrykańskich start-upów wzrosło ponad dwukrotnie w zeszłym roku do 1,16 mld USD. To głównie inwestycje w spółki fintech. 

Jack Dorsey nie sprecyzował jeszcze dokąd konkretnie zamierza się przenieść. Menedżer nie narzeka na brak zajęć, bo łączy dwie funkcje - jest prezesem Twittera i spółki Square działającej na rynku płatności mobilnych.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu