Szef UniCredit sygnalizuje zainteresowanie przejęciami

opublikowano: 06-05-2021, 12:10

Andrea Orcel, szef UniCredit zasygnalizował, że drugi pod względem wielkości włoski bank jest zainteresowany przejęciami w celu wzrostu na europejskim rynku.

- M&A [fuzje i przejęcia – red. pb.pl] nie są celem samym w sobie. Postrzegam je jako sposób na przyspieszenie i poprawę naszego wyniku o ile byłyby realizowane w najlepszym interesie akcjonariuszy i przy całkowitej pewności zdolności do ich przeprowadzenia – powiedział Orcel podczas prezentacji wyników kwartalnych.

Orcel, były bankier inwestycyjny UBS, zastąpił na stanowisku szefa UniCredit Jean Pierre Mustiera, który wyprowadził włoski bank „na prostą”, ale musiał z niego odejść w związku ze sporem dotyczącym strategii wzrostu. Nowy prezes UniCredit ma przedstawić w drugim półroczu własny pomysł na rozwój banku. W liście skierowanym do pracowników w kwietniu zapowiadał zmniejszenie złożoności banku, wprowadzenie nowych technologii i wprowadzenie szybszej ścieżki podejmowania decyzji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane