Czytasz dzięki

Szef UPS chwali obniżkę podatku korporacyjnego

WST
opublikowano: 27-04-2017, 16:07

David Abney, szef firmy kurierskiej UPS uważa, że 15-procentowa stawka podatku korporacyjnego zaproponowana przez prezydenta Donalda Trumpa będzie "bardzo bardzo pozytywna" dla jego firmy, donosi Reuters.

Tak naprawdę usłyszeliśmy o tym dopiero wczoraj i dlatego nie jesteśmy przygotowani do ilościowego określenia, jaka będzie dla nas z tego tytułu korzyść. Mogę jednak powiedzieć, że jeśli faktycznie takie rozwiązanie wejdzie w życie, będzie niezmiernie korzystne dla naszej firmy – powiedział Abney podczas konferencji z analitykami.

Byliśmy bardzo zachęceni i podnieceni tym, co słyszymy – dodał szef UPS.

Prezydent Donald Trump zaprezentował w środę plan głębokich cięć podatkowych w Stanach Zjednoczonych, obejmujący obniżenie stawki podatku dochodowego dla przedsiębiorstw publicznych do 15 procent, płaconego przez przedsiębiorstwa typu "pass-through", w tym przedsiębiorstwa partnerskie, korporacje, S korporacje i przedsiębiorstwa „wyłączne”.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane