Szefowa Fed w Kansas City: czas zacząć redukować zakupy obligacji

opublikowano: 26-08-2021, 14:09

Fed powinien rozpocząć redukowanie zakupów obligacji pomimo ryzyka, którym jest dla gospodarki USA wariant delta koronawirusa, uważa Esther George, szefowa Fed w Kansas City.

- Myślę, że ważne jest, aby rozpocząć, a kwestie tempa, kalendarza i momentu zakończenia są dla mnie otwarte i jestem gotowa wysłuchać debaty na ten temat – powiedział George. – Najmniej jestem zainteresowania odkładaniem tej decyzji – dodała.

Zadeklarowała elastyczność co do tego kiedy redukowanie powinno się rozpocząć zaznaczając jednak, że powinno to nastąpić w tym roku aby „móc zacząć zmniejszać skalę akomodacji”.

George powiedziała, że można sobie wyobrazić iż zakażenia wariantem delta koronawirusa zaczną wpływać negatywnie na rynek pracy.

- Ale nie oczekuję obecnie, że to wykolei gospodarkę tak jak widzieliśmy w ubiegłym roku kiedy po raz pierwszy musieliśmy radzić sobie z wirusem – stwierdziła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane