Szefowa Fed w Kansas City: nadmierny optymizm rynku w sprawie inflacji

opublikowano: 18-08-2022, 20:58
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Esther George, szefowa Fed w Kansas City uważa, że ostatnie wzrosty rynków akcji wynikały z nadmiernie optymistycznego przekonania, że inflacja osiągnęła szczyt i jest szansa na wolniejsze tempo podwyżek stóp, informuje Reuters.

George podkreśliła, że ostateczny poziom, do którego zostaną podwyższone stopy, wciąż jest przedmiotem debaty. Zostanie on znaleziony wtedy, kiedy będzie pełne przekonanie, że inflacja spada, zaznaczyła.

Esther George, fot. Bloomberg
Esther George, fot. Bloomberg

Szefowa Fed w Kansas City nie ujawniła jakiej wielkości podwyżki stóp chciałaby na wrześniowym posiedzeniu. Jasno dała jednak do zrozumienia, że lipcowe osłabienie inflacji nie jest dla niej dowodem pozbycia się problemu. Zwróciła uwagę, że był to głównie skutek spadku cen paliw.

- To nie jest pocieszające – powiedziała.

George zwróciła natomiast uwagę na złe dane o wydajności pracy, które jej zdaniem sygnalizują, że inflację będzie trudniej kontrolować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane