Szefowa KE zaniepokojona cięciami w wieloletnim budżecie UE

  • PAP
opublikowano: 04-12-2019, 13:15

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oznajmiła w środę, że jest zaniepokojona poważnymi cięciami zaproponowanymi przez fińską prezydencję w projekcie wieloletniego budżetu UE.

Zgodnie z ubiegłoroczną propozycją Komisji Europejskiej następny wieloletni budżet miał wynosić 1,114 proc. połączonego DNB 27 państw członkowskich. Teraz Finowie - jak wynika dokumentu, który wyciekł do mediów - proponują limit zobowiązań na poziomie 1,07 proc. DNB. W tzw. schemacie negocjacyjnym, z którym zapoznała się PAP zapisano ponadto, że maksymalny poziom wydatków na poziomie 1,087327 bln euro.

Ursula von der Leyen
Fot. Reuters-Forum

"Jestem zaniepokojona poważnymi cieciami, które są w tej propozycji w porównaniu z propozycją Komisji Europejskiej" - powiedziała w środę na konferencji prasowej w Brukseli von der Leyen. Zapowiedziała, że będzie poruszała ten temat z szefami państw i rządów na przyszłotygodniowym szczycie UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane