Szefowie sięnie oszczędzają

MK
opublikowano: 19-12-2008, 00:00

Szefowie się nie oszczędzają

Menedżerowie biorą sobie na głowę coraz więcej obowiązków. Rezultat — spadek wydajności i coraz częstsze absencje chorobowe.

Tylko jeden na dziesięciu polskich szefów nie zna żadnego wypalonego menedżera — wynika z badania przeprowadzonego niedawno przez firmę headhunterską Deininger Consulting. Aż 79 proc. ankietowanych przyznaje, że zjawisko to dotyka ich osobiście. Pozostali twierdzą, że wprawdzie teraz ten problem ich nie dotyczy, ale musieli się z nim zmierzyć w przeszłości. Zdaniem respondentów głównym "winowajcą" jest coraz większy nacisk przełożonych na wyniki (70 proc.). Prawie tyle samo osób (69 proc.) wskazuje na niedostosowanie czasu i środków do stawianych im zadań. Nieco mniej menedżerów (59 proc.) narzeka na nadmierną rutynowość pracy i brak możliwości kreacji.

Najgorsze jest to, że polscy szefowie zaczynają myśleć o leczeniu dopiero, gdy pojawiają się bóle kręgosłupa, wrzody żołądka, kłopoty z chodzeniem i z koncentracją

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy