Sześć zasad dla każdego

KOMENTARZ: SHENRYK BARANOWSKI, prezes PGE
opublikowano: 08-06-2017, 22:00

Strategia biznesowa Grupy Kapitałowej PGE stawia przed organizacją ważne i ambitne cele.

Jednym z elementów mających wesprzeć realizację celów strategicznych stojących przed naszą firmą jest efektywnie i nowocześnie funkcjonujący obszar zarządzania kapitałem ludzkim. W moim odczuciu nie do przecenienia jest kultura pracy, czyli to, w jaki sposób pracujemy na co dzień.

SHENRYK BARANOWSKI, prezes PGE
Zobacz więcej

SHENRYK BARANOWSKI, prezes PGE Fot. MW

Kultura pracy w Grupie Kapitałowej PGE opiera się na sześciu zasadach. Mają one swoje źródło w naszych trzech fundamentalnych wartościach: partnerstwie, rozwoju i odpowiedzialności. Nasze najważniejsze zasady związane są z postawą wobec firmy, pracowników, prowadzonych działań biznesowych oraz utrzymywanych relacji zewnętrznych.

Po pierwsze, dbamy o zrównoważony, bezpieczny rozwój Grupy Kapitałowej PGE.

Jak to robimy? Myślimy w perspektywie długookresowej, dbamy o bezpieczeństwo wydobycia surowców, wytwarzania i dostaw energii, a także naszą infrastrukturę. Po drugie, jesteśmy tutaj dla naszych klientów, co w praktyce oznacza, że traktujemy ich z szacunkiem, budujemy długofalowe relacje i przestrzegamy najwyższych standardów etycznych, oferując np. uczciwe warunki umów handlowych. Po trzecie, dbamy o środowisko naturalne. Monitorujemy i stale zmniejszamy negatywny wpływ naszej działalności na środowisko, efektywnie korzystamy z zasobów naturalnych i stawiamy na innowacje. Dbamy o przyjazne warunki pracy, szanując się nawzajem, promując współpracę, uczciwość oraz inicjatywę. To czwarta zasada. Piąta opiera się na samodoskonaleniu, proaktywności i wykazywaniu inicjatywy. To obszar, w którym tkwi ogromny potencjał. Priorytetowe traktowanie bezpieczeństwa i zdrowia pracowników to natomiast szósta zasada.

Dążymy do tego, aby kultura organizacyjna rozumiana była jako nieustanne podnoszenie efektywności zarządzania, a także kontroli kosztów pracy i optymalnego wykorzystania zasobów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KOMENTARZ: SHENRYK BARANOWSKI, prezes PGE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu