Szkło z certyfikatem

Barbara Warpachowska
opublikowano: 22-02-2018, 22:00

Zakłady O-I w Jarosławiu i Antoninku otrzymały certyfikat Złotej Oceny w kategorii materiał bezpieczny dla zdrowia.

Owens Illinois to pierwszy na świecie producent opakowań szklanych, który uzyskał Złotą Ocenę w kategorii materiał bezpieczny dla zdrowia, przyznawaną przez program certyfikacji Cradle to Cradle. To jeden z najważniejszych certyfikatów zrównoważonego rozwoju dla produktów z całego świata i ze wszystkich branż.

— Certyfikacja dostarcza właścicielommarek, konsumentom, organom nadzorującym i akcjonariuszom potwierdzenie ciągłego zaangażowania firmy w zrównoważony rozwój. To ważny punkt odniesienia, który pomaga nam zidentyfikować kolejne kroki w celu poprawy naszych osiągnięć środowiskowych i społecznych — podkreśla Jim Nordmeyer, wiceprezes ds. globalnego zrównoważonego rozwoju w O-I.

Prawie 90 proc. procesów produkcji szkła w O-I było ocenianych przez firmę konsultingową MBDC w różnych kategoriach produktowych i dla określonych kolorów opakowań dla piwa, napojów bezalkoholowych, alkoholi wysokoprocentowych, wina i produktów spożywczych. Certyfikacja opiera się na pięciu kategoriach: materiał bezpieczny dla zdrowia, materiał do ponownego wykorzystania, zarządzanie zasobami wodnymi, wykorzystanie energii odnawialnej i odpowiedzialność społeczna.

— Szkło to materiał, który może być ponownie wykorzystany i wielokrotnie przetworzony bez straty swoich właściwości — mówi Magdalena Woronowicz, dyrektor sprzedaży na Europę Północno- -Wschodnią w O-I.

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) w nowych regionalnych wytycznych dotyczących ekologicznych zakupów uznaje certyfikat C2C za najwyższą ocenę w kategorii zrównoważonego rozwoju. Owens-Illinois to największy na świecie producent opakowań szklanych, z którego produktów korzystają firmy z sektora napojów i artykułów spożywczych.

W 2017 r. przychody O-I wyniosły 6,9 mld USD. Spółka zatrudnia ponad 26,5 tys. osób w 78 zakładach w 23 krajach, a jej główna siedziba znajduje się w Perrysburgu w amerykańskim stanie Ohio. W Polsce obecna od 1993 r. Należy do niej jedna z największych na świecie hut opakowań szklanych w Jarosławiu oraz huta w Antoninku koło Poznania. W Jarosławiu działa również jedno z dwóch na świecie Centrów Serwisowych Maszyn. W 2014 r. utworzono w Poznaniu Business Service Center, które zarządza najważniejszymi operacjami O-I w Europie w dziedzinie płatności i rozliczeń, zarządzania danymi i raportowania. W Polsce O-I zatrudnia prawie 1000 osób, a w ostatnich sześciu latach zainwestowała tu ponad 64 mln euro. Zajmuje dominującą pozycję na rynku opakowań szklanych dla producentów żywności dla dzieci, wyrobów alkoholowych, piwa i napojów bezalkoholowych. © Ⓟ

64 mln euro Tyle zainwestowała w Polsce firma Owens Illinois w ostatnich sześciu latach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpachowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Szkło z certyfikatem