Szkoła Główna Handlowa ma nowego rektora

Polska Agencja Prasowa SA
19-05-2005, 08:28

Prof. Adam Budnikowski został nowym rektorem stołecznej Szkoły Głównej Handlowej. Kolegium elektorskie wybrało go w środę w 4. turze głosowania.

Prof. Adam Budnikowski został nowym rektorem stołecznej Szkoły Głównej Handlowej. Kolegium elektorskie wybrało go w środę w 4. turze głosowania.

Prof. Adam Budnikowski, dotychczasowy dyrektor Instytutu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, rozpocznie urzędowanie 1 września, zastępując na stanowisku rektora prof. Marka Rockiego, który pełnił tę funkcję przez dwie kadencje.

Kolegium elektorskie obradowało z przerwami od rana, jednak nowego rektora udało się wybrać dopiero w 4. turze, której wyniki ogłoszono wieczorem. W pierwszej i drugiej turze odpadli kolejno prof. Joachim Osiński, który poprosił swoich elektorów, by głosowali na prof. Budnikowskiego, oraz prof. Jerzy Nowakowski. W trzeciej turze pokonany został prof. Tomasz Szapiro, natomiast do czwartej i ostatniej przeszedł tylko jeden kandydat - prof. Budnikowski. By zostać rektorem-elektem musiał zdobyć ponad połowę ważnych głosów.

W głosowaniu wzięło udział 189 osób spośród 196 uprawnionych elektorów. Oddano 186 ważnych głosów, w tym 7 wstrzymujących się. Na prof. Budnikowskiego zagłosowało 96 elektorów, co zapewniło mu niezbędną większość.

Adam Budnikowski jest profesorem nauk ekonomicznych, specjalistą i autorem licznych prac z dziedziny międzynarodowych stosunków gospodarczych i polityki ekologicznej. Od 1974 r. jest pracownikiem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w której prowadzi cieszące się dużym zainteresowaniem studentów wykłady z międzynarodowych stosunków gospodarczych.

W latach 1985-1986 był stypendystą Fundacji Fulbrighta w Massachusetts Institute of Technology, a latach 1990-1991 wykładowcą na uniwersytecie Goethego we Frankfurcie nad Menem.

Obecnie jest dziekanem Kolegium Gospodarki Światowej i dyrektorem Instytutu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych SGH.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Szkoła Główna Handlowa ma nowego rektora