Szkolą i łowią ciekawe pomysły

MBE
opublikowano: 30-01-2012, 00:00

Łowcy Biznesu organizują kolejne szkolenia i spotkania z inwestorami dla firm poszukujących kapitału.

W lutym odbędą się dwa szkolenia w ramach Akademii Łowców Biznesu, czyli projektu realizowanego przez spółkę Secus Wsparcie Biznesu. Jedno we Wrocławiu — 7.02, a drugie w stolicy — 16.02.

Spotkania są adresowane do przedsiębiorców, którzy poszukują kapitału na rozwój biznesu oraz osób, które mają interesujący pomysł, ale brakuje im pieniędzy na jego zrealizowanie.

Szkolenia są dwudniowe — pierwszy dzień skierowany jest

do przedstawicieli firm oraz pomysłodawców poszukujących kapitału. Będą oni mogli poznać zasady funkcjonowania funduszy venture capital i aniołów biznesu, proces inwestowania w firmę, a także zasady przygotowania biznesplanu.

W drugim dniu organizatorzy zapraszają przedstawicieli firm zastanawiających się nad zyskaniem kapitału z giełdy. Na szkoleniu dowiedzą się, jak przygotować spółkę do debiutu, jakie są koszty emisji akcji na NewConnect oraz jakie zmiany organizacyjno-prawne czekają firmę-debiutanta.

Spółka Secus kontynuuje również Road Show Łowców Biznesu, czyli cykl spotkań inwestorów, aniołów biznesui przedstawicieli funduszy inwestycyjnych z przedsiębiorcami, w trakcie których ci drudzy prezentują swoje firmy i pomysły. W projekt zaangażowało się około 120 inwestorów, którzy dysponują kwotą ponad 100 mln zł i chcą ją zainwestować w perspektywiczne firmy. Najbliższe spotkanie odbędzie się 16 lutego w Warszawie.

Zaprezentowanych zostanie na nim pięć projektów inwestycyjnych. Secus cały czas przyjmuje zgłoszenia do projektu, zarówno od firm, jak i inwestorów.

Udział w Road Show jest bezpłatny. Informacji na temat projektu udziela Jarosław Mierzwiński, tel.: (32) 352-45- 25, e-mail: j.mierzwinski@secus.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane