Szkolenia Menedżerowie za darmo uczą się, jak robić biznes z Chińczykami

DCZ
opublikowano: 02-10-2009, 00:00

Komisja Europejska i rząd Chin zdecydowały o rozszerzeniu EU-China Managers Exchange and Training Programme (METP) o kolejną edycję. Po raz piąty METP zacznie się w maju 2010 r. Zgłoszenia należy przesyłać do 7 stycznia 2010 r.

Chiński rynek jest jednym z najszybciej się rozwijających na świecie. Jednak szczególnie małym i średnim przedsiębiorstwom brak pieniędzy i możliwości organizacyjnych, by podjąć działalność w Chinach. Dlatego Komisja Europejska wspiera takie firmy, organizacje pozarządowe i przedsiębiorców, oferując program METP, czyli 10-miesięczne szkolenia menedżerów w Chinach.

METP zaczął się w lipcu 2006 r. jako czteroletni program międzyrządowy obejmujący cztery nabory. Dzięki temu około 400 menedżerów z Chin i z Unii Europejskiej otrzymało możliwość poznania chińskiego rynku. Udział w szkoleniu jest darmowy. Uczestnicy z Europy biorą udział w siedmiomiesięcznym kursie chińskiego języka biznesowego, w międzykulturowym treningu i w seminariach. Odwiedzają chińskie miasta, siedziby firm i instytucje państwowe. Odbywają też trzymiesięczną praktykę w chińskiej firmie. Na pokrycie kosztów utrzymania dostają 1000 euro miesięcznie. Po zakończeniu szkolenia otrzymują oficjalny certyfikat podpisany przez ambasadora Chin w Unii Europejskiej i mogą podjąć współpracę gospodarczą z Chinami. Więcej na www.metp.net.cn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu