Szkolenia za unijne pieniądze

SACH
opublikowano: 05-07-2011, 00:00

10 mln zł czeka na firmy, które chcą zorganizować szkolenia i doradztwo na Podkarpaciu.

10 mln zł czeka na firmy, które chcą zorganizować szkolenia i doradztwo na Podkarpaciu.

W województwie podkarpackim pojawiła się szansa na unijne dofinansowanie dla firm chcących zorganizować zajęcia podnoszące kwalifikacje. Łącznie 10 mln zł czeka na nie w ogłoszonym właśnie konkursie w ramach poddziałania 8.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki "Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw". O pieniądze mogą się starać firmy z całego kraju, jednak z dofinansowywanych zajęć muszą korzystać osoby, które się uczą, pracują lub mieszkają na Podkarpaciu.

Konkurs obejmuje dwa typy projektów. W pierwszym na podział czeka 8,5 mln zł —pieniądze będzie można dostać na ogólne i specjalistyczne szkolenia oraz doradztwo dla menedżerów i pracowników, m.in. z zarządzania, organizacji pracy, elastycznych form pracy i wdrażania technologii produkcyjnych przyjaznych środowisku.

— Pierwszy typ projektów jest przeznaczony dla dowolnych przedsiębiorstw. Minimalna wartość projektów wynosi tu 300 tys. zł — mówi Piotr Cyrulik z wydziału rozwoju kadr regionu Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) w Rzeszowie.

Drugi typ projektów dotyczy doradztwa, przede wszystkim z dziedziny ekonomii, finansów, zarządzania zasobami ludzkimi i rachunkowości.

— Tu wnioski mogą składać tylko mikro-, małe i średnie firmy, a zgłoszone projekty muszą być warte co najmniej 50 tys. zł — mówi Piotr Cyrulik.

Wnioski o pieniądze można składać do 31 sierpnia 2011 r. w siedzibie WUP w Rzeszowie lub w oddziałach w Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu