Szkolenie dla testerów IT

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 23-10-2012, 00:00

Szukasz wzmocnienia zawodowych kompetencji lub nowej pracy? Możesz zostać certyfikowanym testerem IT. Za darmo.

W kolejnym ciężkim roku na rynku pracy jedno się nie zmieni. W dalszym ciągu największe szanse na zajęcie będą mieli fachowcy od informatycznych umiejętności. Specem od testowania programów można zostać bezpłatnie dzięki szkoleniom finansowanym z pieniędzy Unii Europejskiej.

W październiku rusza projekt innowacyjnych szkoleń przygotowujący do zawodu testera z zakresu IT, w pełni finansowanyz pieniędzy europejskich, z Europejskiego Funduszu Społecznego. Co ciekawsze, wcale nie trzeba legitymować się informatycznym wykształceniem, by przystąpić do kursów. Po 154 godzinach weekendowej nauki uczestnicy staną do międzynarodowego egzaminu ISTQB (International Software Testing Qualifications Board) na poziomie podstawowym. Ten finałowy sprawdzian również finansowany jest w 100 procentach z pieniędzy UE.

— Przeszkolonych zostanie 70 pracujących mieszkańców województwa śląskiego, znających język angielski na poziomie zbliżonym do First Certificate, to jedyne kryteria obligatoryjne — mówi Mateusz Ślezioński, organizator szkoleń z ramienia agencji interaktywnej Netizens Peppermint.

Nauka obejmie nie tylko umiejętności komputerowe, lecz również znajomość specjalistycznego angielskiego. Chętni mogą się zgłaszać online do 2 listopada poprzez stronę www.testerzy.netizens. pl oraz w biurze projektu przy ul. Damrota 22 w Katowicach, w godzinach od 9 do 17.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy