Czytasz dzięki

Szkoleniowcu, ty też ucz się sam

Agata Buszczak - Męcina, prezes zarządu i dyrektor sprzedaży MPM prodAction
opublikowano: 14-03-2008, 00:00

Certyfikaty są ważne, ale wiedzę teoretyczną trzeba jeszcze skonfrontować z praktyką.

Certyfikaty są ważne, ale wiedzę teoretyczną trzeba jeszcze skonfrontować z praktyką.

Pracuję w firmie szkoleniowo-konsultingowej, specjalizującej się w doradztwie i kursach z zarządzania łańcuchem dostaw oraz zarządzania produkcją i logistyką. Nie mam wątpliwości, że ucząc innych, sami też powinniśmy pogłębiać umiejętności i wiedzę. Obroniłam doktorat z psychologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na temat kulturowych uwarunkowań systemów motywacyjnych i ich wpływu na zaangażowanie pracowników. Podjęłam studia dla własnej satysfakcji, ale ich ukończenie pomaga mi w kierowaniu firmą.

To była dla mnie prawdziwa szkoła zarządzania sobą. Nie byłam pewna, czy zdołam pogodzić obowiązki w pracy z pisaniem doktoratu, badaniami i egzaminami. Okazało się, że przy dobrej samoorganizacji to możliwe. Mimo obciążenia zadaniami służbowymi przez pewien czas prowadziłam nawet na swojej uczelni wykłady z zarządzania informacją, psychologii organizacji i psychologii społecznej. Pisałam też artykuły poświęcone tematyce efektywności zespołowej.

Mam ochotę kształcić się dalej. Wybrałabym logistykę i zarządzanie, bo to kierunki zgodne z profilem mojej działalności. Odpowiadam za współtworzenie strategii firmy i koordynację pracy działu sprzedaży i administracji. Na mojej głowie jest też finalizowanie kontraktów szkoleniowych i kontakty z kontrahentami i firmami partnerskimi.

Nie chodzi o kolejne studia, ale raczej o system dobrze prowadzonych szkoleń. Podnoszenie kwalifikacji przekłada się na wzrost produktywności firmy. Chcę też podnieść moją wartość na rynku pracy.

Nie przyjęłabym do pracy kogoś jedynie dlatego, że ma doktorat. To tylko dowód, że to osoba zdolna, wytrwała i ambitna, ale za teorią musi iść praktyka i otwarcie na różne aspekty życia.

Odpowiada mi formuła nauki przez zabawę. Rozwijam się, pielęgnując zainteresowania. A pasjonuję się fotografią cyfrową, rockiem progresywnym i smooth jazzem oraz weekendowym odkrywaniem Polski.

Agata Buszczak-Męcina,

prezes zarządu i dyrektor sprzedaży MPM prodAction

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agata Buszczak - Męcina, prezes zarządu i dyrektor sprzedaży MPM prodAction

Polecane