Szkoleniowy desant żołnierzy z Iraku za 25 mln USD

KAP
opublikowano: 22-05-2007, 00:00

Iraccy żołnierze wylądują w Polsce. Okrągłą sumkę za ich szkolenie zgarnie Bumar.

Iraccy żołnierze wylądują w Polsce. Okrągłą sumkę za ich szkolenie zgarnie Bumar.

Po dwóch latach posuchy kontrolowany przez skarb państwa Bumar, który zrzesza kilkanaście firm zbrojeniowych, ma kontrakt iracki.

— Kontrakt dotyczy szkolenia żołnierzy. Firmy z grupy Bumaru dostarczą urządzenia do szkolenia w Polsce żołnierzy irackiej armii. Wartość umowy sięga 25 mln USD —mówi Roma Sarzyńska, rzeczniczka Bumaru.

Realizacja umowy może potrwać około półtora roku.

— Realizacja dotychczasowych zamówień irackich wartych 400 mln USD dobiega końca — twierdzi rzeczniczka.

Bumar jest bardzo zadowolony z podpisania umowy.

— Po odwołaniu Romana Baczyńskiego z funkcji prezesa pojawiały się obawy, że Bumar nie poradzi sobie na rynkach międzynarodowych. Obecny kontrakt jest przygotowany w pełni przez obecne kierownictwo spółki — pana Waldemara Skowrona (p. o. prezes — red.) i Artura Trzeciakowskiego (wiceprezes) — mówi Paweł Poncyljusz, wiceminister gospodarki odpowiedzialny za sektor obronny.

Ale — jego zdaniem — stan tymczasowości powinien się zakończyć. Chodzi oczywiście o wybór prezesa.

— To ma być silny menedżer, mający doświadczenie w dziedzinie handlu międzynarodowego, niekoniecznie z branży zbrojeniowej — dodaje Paweł Poncyljusz.

Do wyboru prezesa ma dojść jutro. Na giełdzie nazwisk pierwsze skrzypce gra popierany przez resort skarbu Tomasz Dembski, który wcześniej miał kierować PLL LOT. Teraz w górę idą notowania Waldemara Skowrona, popieranego przez pracowników zbrojeniówki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu