Szlachta znów na hustawće

Kamil Zatoński
opublikowano: 13-12-2004, 00:00

Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżywa zespół Szlachty 2004, najlepszy w SIGG po dziesięciu tygodniach gry.

Szlachta 2004, drużyna złożona z uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach (woj. śląskie) jest jedną z ekip o największej zmienności wartości portfela. Na pierwsze miejsce Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej awansowała ze 199 pozycji.

Upadki i wzloty

Szlachta 2004 powiększyła w tydzień wartość aktywów z niespełna dwóch do blisko 9 proc. Wytłumaczenie jest jedno — młodzi inwestorzy ze Śląska mają słabo zdywersyfikowany portfel i każdy spadek ceny przetrzymywanych, nielicznych walorów, mocno przekłada się na osiąganą stopę zwrotu. Wydaje się to jednak skuteczne, bo Szlachta już raz była na pozycji lidera, a na podium znajdowała się już dwukrotnie.

Stali bywalcy

O wiele bardziej stabilnie zachowują się notowania kilku innych ekip, które stale zajmują czołowe miejsca. Poprzedni lider, George Piotrków z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim, tydzień zakończył spadkiem, ale i tak osiągnięta stopa zwrotu przy generalnie słabnącym rynku (WIG20 poszedł w dół w ciągu tygodnia o blisko 2 proc.), jest imponująca — 8,22 proc. Inną ekipą, która mocno trzyma się w pierwszej dziesiątce, jest drużyna Nuke Zoners z I LO w Świnoujściu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szlachta znów na hustawće