Szlak konny za 33 mln zł

DI
opublikowano: 30-08-2010, 12:23

Województwo łódzkie zamieni się wkrótce w raj dla pasjonatów jazdy konnej. Dzięki unijnym dotacjom w regionie powstanie najdłuższa w kraju trasa, bezpieczne przejścia, zagrody i poidła.

Województwo łódzkie podpisało dziś umowę na dofinansowanie projektu „Turystyka w siodle – infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego”, w ramach której z Unii Europejskiej dostanie 33,3 mln zł. Dzięki pieniądzom w regionie powstanie najdłuższy w Polsce szlak konny.
W ramach projektu trasa o długości 1,8 tys. km połączy około 150 ośrodków jazdy konnej i 30 gospodarstw agroturystycznych.  Pasjonaci jazdy konnej będą mogli dotrzeć do najciekawszych punktów topograficznych i rekreacyjnych regionu. Przeprawę przez drogi krajowe i wojewódzkie umożliwią 103 bezpieczne przejścia. Na trasie będzie też 21 przystanków (najczęściej leśnych, składających się z obiektów tzw. małej architektury: wiat, altan, koniowiązów, poideł, zagród) oraz wielofunkcyjne miejsce postojowe w Łodzi (budynek administracji szlaku konnego, obiekty tzw. małej architektury). Zewnętrzna, większa pętla szlaku o długości ponad 1 tys. km będzie podzielona na 35 odcinków. Będą przebiegały przez Gajowniku, Galewice i Bogusławice. Pętla wewnętrzna, o długości 270 km będzie się składać z 10 odcinków przecinających powiaty: pabianicki, brzezieński, łódzki wschodni i zgierski.
Całość ma być gotowa w trzecim kwartale 2011 r.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane