Szmajdziński: Decyzje ws. "becikowego" to efekt handlu między PiS a LPR

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-11-2005, 12:40

Według przewodniczącego klubu SLD Jerzego Szmajdzińskiego, nieodrzucenie przez Sejm w czwartek projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych, wprowadzającego tzw. becikowe, autorstwa LPR, jest "błyskawicznym wywiązaniem się z handlu, który został zawarty między PiS a LPR" przy głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu.

Według przewodniczącego klubu SLD Jerzego Szmajdzińskiego, nieodrzucenie przez Sejm w czwartek projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych, wprowadzającego tzw. becikowe, autorstwa LPR, jest "błyskawicznym wywiązaniem się z handlu, który został zawarty między PiS a LPR" przy głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu.

"Widać było drogę na skróty i niechęć, aby uwzględnić w projekcie LPR stanowisko rządu, a także inne argumenty, podnoszone we wczorajszej debacie" - podkreślił Szmajdziński na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie. Posłanka SLD Izabela Jaruga-Nowacka oceniła, że w Sejmie uniemożliwiono dalszą debatę nad sprawą "becikowego". Zaznaczyła, że Sojusz nie jest przeciwko pomocy dla biednych rodzin, a jedynie przeciw rozdawnictwu pieniędzy wszystkim.

Sejm nie zgodził się w czwartek na odrzucenie projektu autorstwa LPR, wprowadzającego tysiąc zł jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka niezależnie od dochodu. Posłowie zdecydowali o niezwłocznym przystąpieniu do II czytania projektu i po debacie projekt został odesłany do sejmowych komisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Szmajdziński: Decyzje ws. "becikowego" to efekt handlu między PiS a LPR