Szpital w Makowie dostał akredytację

Marlena Kaczmarek
opublikowano: 02-07-2001, 00:00

Szpital w Makowie dostał akredytację

Szpital w Makowie, jako trzeci na Mazowszu, otrzymał akredytację przyznawaną przez Centrum Monitorowania Jakości Usług Medycznych. Akredytacja została przyznana na maksymalny, trzyletni okres. Jest ona gwarancją wysokiego poziomu usług świadczonych w szpitalu — w ocenie komisji akredytacyjnej szpital spełnił określone wymagania w 90 proc.

20 czerwca w szpitalu została zainaugurowana działalność pierwszego na Mazowszu specjalnego oddziału ratunkowego. Pozwala ona na udzielanie natychmiastowej pomocy i szybką diagnostykę, jest też bezpośrednio połączony z blokiem operacyjnym.

Zdaniem Dariusza Hajdukiewicza, dyrektora szpitala w Makowie, powstanie tego oddziału odciąży pracę izby przyjęć i usprawni pracę szpitala.

Obecnie w Makowie tworzone jest również powiatowe centrum powiadamiania ratunkowego. W planach dyrekcji szpitala jest także rozwój oddziału ratownictwa ratunkowego, m.in. budowa lądowiska dla helikopterów ratowniczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Kaczmarek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szpital w Makowie dostał akredytację