Szpital w Skierniewicach inwestuje w kolejne oddziały

Partnerem publikacji jest Wojewódzki Szpital Zespolony im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach
opublikowano: 05-07-2022, 14:12
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W samym tylko 2022 roku Wojewódzki Szpital Zespolony im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach planuje ukończenie aż dziewięciu inwestycji, a realizacja kolejnych sześciu jest już zaplanowana na najbliższe lata.

W trudnym okresie pandemii musieliśmy się zmierzyć z brakami kadrowymi wynikającymi z dużej liczby zachorowań wśród kadry medycznej. Wówczas okazało się, że największą siłą naszego szpitala jest profesjonalny zespół.

Jacek Kaniewski
dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach

Placówka stale się unowocześnia dzięki pozyskiwanym przez zarząd szpitala dotacjom. Po tym, jak z końcem maja miało miejsce oficjalne otwarcie zmodernizowanego Oddziału Dziecięcego, pacjenci szpitala już wkrótce będą mogli korzystać z nowego sprzętu oraz odnowionych pomieszczeń Pracowni Hydroterapii Oddziału Rehabilitacji. W trakcie przebudowy jest także część Bloku Porodowego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

Szpital świadczy szeroki zakres usług, na co dzień przyjmując pacjentów na 14 oddziałach specjalistycznych, w tym Stacji Dializ Oddziału Nefrologicznego. Wiodącymi zabiegami, w jakich specjalizuje się placówka, są m.in. leczenie operacyjne zaćmy, leczenie neowaskularnej (wysiękowej) postaci zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem czy świadczenia w zakresie endoprotezoplastyki stawu biodrowego i stawu kolanowego.

– Jednym z naszych największych wyzwań ostatnich lat było jednak zmierzenie się z kryzysem wywołanym pandemią COVID-19 – podkreśla Jacek Kaniewski, dyrektor skierniewickiego szpitala.

– W szczytowym okresie zachorowalności przeznaczyliśmy na walkę z koronawirusem łącznie 150 łóżek rozmieszczonych na kilku oddziałach. W tym trudnym dla wszystkich okresie musieliśmy się zmierzyć z brakami kadrowymi wynikającymi z dużej liczby zachorowań wśród kadry medycznej. Wówczas – już nie pierwszy raz – okazało się, że największą siłą naszego szpitala jest profesjonalny zespół, któremu przy tej okazji chcę za tę postawę ogromnie podziękować. To właśnie determinacja personelu oraz elastyczne zarządzanie w czasie kryzysu sprawiły, że pacjenci, których przyjmowaliśmy, byli otoczeni najlepszą opieką – mówi Jacek Kaniewski.

Ewa Stabla-Maciejak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane