Szpital z Legnicy wyemituje obligacje

Agnieszka Szydłowska-Szczecińska
opublikowano: 25-10-2001, 00:00

Szpital Wojewódzki w Legnicy, którego zadłużenie osiągnęło kwotę 25 mln zł, zamierza pozbyć się długu poprzez emisję obligacji. Pomysł zaakceptowała społeczna rada szpitala. Choć nie jest to formalnym wymogiem, dyrekcja szpitala oczekuje jeszcze tylko akceptacji projektu ze strony marszałka Sejmiku Dolnośląskiego.

Szpital zamierza emitować obligacje w pięciu seriach do roku 2007. O tym, który z banków zajmie się sprzedażą obligacji, rozstrzygnie przetarg. Zdaniem dyrekcji szpitala, jest to najlepszy sposób na wyjście z zapaści finansowej, gdyż koszty związane z obsługa obligacji są znacznie niższe od kosztów obsługi zadłużenia szpitala. Z kolei ta forma lokowania oszczędności jest korzystna dla wszystkich inwestorów ze względu na wysokie oprocentowanie obligacji, gwarantujące 21 proc. zysku rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Szydłowska-Szczecińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szpital z Legnicy wyemituje obligacje